Budapest XIII., Visegrdi u. 23. Telefon/fax:270-1842 e-mail: info@lumenkft.hu
 Projektor  Vszon  Kiegszt  Aukci  Smart tbla
Keres:   
Rlunk
Vsrlsi tancsok
Kosr
Akcik
Ajnlatkrs
Dtum: 2024-05-08   
 Gyrtk szerint keresek
Acer
BenQ
Canon
Casio
Epson
Hitachi
JVC
LG
Maxell
NEC
Optoma
Optoma (ThemeScene)
Panasonic
Sharp
Sony
 Kiegészítõk
Gyári tartozékok, Kiegészítők
Dokumentum kamera
Hálózati kiegészítõ
Kiegészítõk
Médialejátszó
HD lejátszó
Tartók, Szerelvények
Projektorhoz
Síkképernyõhöz
 Monitor, kijelzõ
Monitor, kijelzõ
LG
SHARP
 Smart táblák
SMART
Elõlrõl vetítõs
 Vsznak
Motoros
Tvirnyts
Kurblis
Rols
Hzimozis
Hordozhat
Fix
llvnyos
Hrek - Hogyan válasszak projektort?
Milyen fényerõ van szükségem?

A projektor kiválasztásánál ez az egyik leginkább szubjektív szempont. A döntést az is megnehezíti, hogy a gyártók által megadott értékeket házilag nehéz lenne leellenõrizni. Kénytelenek vagyunk hát automatikusan elhinni a gyár által megadott adatokat. Mindazonáltal két készüléket egymás mellett egyszerre mûködtetve meg tudjuk állapítani szabad szemmel, hogy melyiknek nagyobb a fényereje.



Rszletek  

Milyen felbontásra van szükségem?

A videoprojektorok fontos tulajdonsága a felbontás. Tipikus projektor felbontások és elnevezések: SVGA (800 x 600 pixel), XGA (1024 x 768 pixel), WXGA+ (1280 x 800), 720p-WXGA (1280 x 720 pixel) és 1080p-WSXGA (1920 x 1080 pixel). A pixel képpontot jelent. Az SVGA, XGA (4:3 képarányú) és WXGA+ (16:10 képarányú) készülékeke prezentációs célokat szolgálnak, legyen az egy kis hordozható gép vagy egy 20 kg-os konferencia termi vetítõ. A 720p-s és a 1080p-s vetítõk a házimozi szerelmeseinek készülnek, a nagy felbontású széles, 16:9 képarányú vetített képeikkel.



Rszletek  

Mi az a fizikai és maximális felbontás?

A fizikai (natív) felbontás jelentése a kép megjelenítõ eszköz (panel) össz pixel száma, vagyis egy 1024 x 768 pixel natív felbontású készüléknél 1024 sor és 768 oszlop van, ennyi képpontot tud fizikailag megjeleníteni. Ha ettõl eltérõ video jelet kap a készülék, pl. 800x600-at, akkor a készülék több fizikai képpontjára több beérkezõ video képpont jut. Ha ez a beérkezõ jel magasabb a natív felbontásnál (pl. 1600 x 1200), akkor a készüléknek meg kell osztania a képkockáit olyan mértékben, hogy az még megjeleníthetõ legyen. Ebbõl adódik a készülék maximális felbontása.



Rszletek  

Milyen kontrasztarányra van szükségem?

A kontraszt arány annyit tesz, hogy mekkora a kép sötét és világos pontja között a maximális fényerõeltérés és nem azt, hogy milyen mély fekete színt tud a készülékem elõállítani. Ez a világos és a sötét régiók közötti maximális eltérést mutatja meg.

A kontraszt arány fontossága egy-két eset kivételével, a házimozi projektoroknál fontos érték. Azok a kivételek pedig az orvos-technikában használatos röntgenfelvételek kivetítésénél játszanak szerepet.



Rszletek  

LCD vagy DLP? Egyáltalán mik ezek?

Az LCD (Liquid Crystal Display) név a folyadék kristályos kijelzõ angol név kezdõ betûibõl épült. Mûködését tekintve, az izzóból érkezõ fehér fénybõl elõször a vörös szín válik le egy polárszûrõ segítségével és jut el az ide tartozó LCD chip-be, majd a zöld és a kék teszi ugyan ezt. Mindegyik chip megkapja a maga videó jelét, azaz hogy melyik képpontot kell aktívvá tennie. A három chip képe egy dupla prizmában egyesülve a vetítõvászonra jut.


 

A DLP (Digital Light Processing) technológiának a DMD (Digital Micromirror Device) azaz „digitális mikrotükör-eszköz”-t tartalmazó digitális jelfeldolgozó technológiát nevezzük.

Egy izzóból érkezõ fehér fény útjába helyeznek egy több szegmenses színkereket (a vörös, zöld és kék mellé, sárgát és fehéret is szokás manapság építeni) melyet magas fordulatszámon mûködtetve éppen az aktuális színt juttatja a DMD chip-re, mely chip-en lévõ mozgó mikró tükrök juttatják a vetített képet a vászonra.



Rszletek  

4:3 vagy 16:9?


Rszletek  

Projektorok fényereje – az ANSI Lumen érték
A projektorok termékcsoportjában a technikai specifikációk között kiemelt szerep jut a fényerõnek (helyesen fényáramnak), ez ugyanis alapvetõen meghatározza, hogy egy vetítõ milyen körülmények között használható. Kis maximális fényerõ mellett ugyanis csak tökéletesen besötétített helyiségben, ideális körülmények között vethetõ be egy adott modell, míg nagy fényerõnél értelemszerûen akár egy világos szobában, irodában, tárgyalóban vagy iskolai elõadóban is beválhat.

Rszletek  

 Informcik
Házi-mozi szaktanácsadás
A vetítõvásznak minõségi besorolása
Hogyan mûködik a DLP és az LCD?
Mekkora legyen a vetítõvászon?
Hogyan válasszak projektort?
Rólunk
Hogyan tudok vásárolni?
Vásárlási feltételek
Licitálási szabályzat
Impresszum
Lumen Multimédia Kft.
Rólunk
Smart hírek
Érintés-felismerõ
Interaktív asztal
SMART Magyarországon
Projektorizzók
Kattintson ide, amennyiben ssze szeretn hasonltani az egyes kivettket!
 Sztr
Név
Tipus
Áfa
Technológia
Fényerõ
Kontraszt
Felbontás
Izzó élettartam
Zajszint
Leírás
Trapéz korrekció
Méretarány
Felület
Memóriakártya
 
 

 

 

 

 

Projektnk az j Magyarorszg Fejlesztsi Terv alapbl a Mag-Magyar Gazdasgfejlesztsi Kzpont Zrt. kzremkdsvel valsult meg.
Projekt neve: "A vllalati folyamatmenedzsment hatkonysgnak komplex fejlesztse a Lumen Multimdia Kft.-nl."
A projekt clja a Lumen Multimdia Kft. informatikai megoldsainak fejlesztse egy olyan komplex infokommunikcis beruhzs keretben, amely jelents hatkonysg nvelst eredmnyez a vllalati folyamat-menedzsment terletn.
Kedvezmnyezett: Lumen Multimdia Kereskedelmi s Szolgltat Kft. (1132 Budapest, Visegrdi t 23.)
Kzremkd szervezet: Mag-Magyar Gazdasgfejlesztsi Kzpont Zrt. (1539 Budapest, Postafik 684.)

www.nfu.hu, www.magzrt.hu

 
© 2005 projektorbolt.hu - Minden jog fenntartva
Ajnlott felbonts: 1024x768